Lab Members

STAFF

 

YASUHISA HIRATA
Professor
YUSUKE TAMURA

Associate Professor

https://tamlab.jp

YUEH-HSUAN WENG
Assistant Professor
SALAZAR LUCES JOSE VICTORIO
Assistant Professor
TAFRISHI SEYED
Specially Appointed Assistant Professor
FUMI SETO
Academic Fellow
RAVANKAR ANKIT
Academic Fellow
MIZUKO SATO
Assistant Technical Staff
MIKA YOSHIDA
Secretary

 

STUDENTS

 

SANA TALMOUDI
Doctoral Course
3rd Year
KHAWAJA FAHAD IQBAL
Doctoral Course
3rd Year
WEN CHEN TING
Doctoral Course
3rd Year
TOMOHIRO KOMATSU
Doctoral Course
3rd Year
SEBASTIAN FERNANDO CHINCHILLA GUTIERREZ
Doctoral Course
3rd Year
FUYUKI TOKUDA
Doctoral Course
3rd Year
LIAO ZHENYU
Doctoral Course
2nd Year
CHEN
XINHAO
Doctoral Course
2nd Year
ZONGHAO DONG
Doctoral Course
1st Year
GORO AOKI
Doctoral Course
1st Year
JYUNYA TERAYAMA
Doctoral Course
1st Year
PROMSUTIPONG KENGKIJ
Master Course
2nd Year
BRENO AKIHIRO YAMAMOTO
Master Course
2nd Year
KOEN JACOB
HERTENBERG
Master Course
2nd Year
YUKUAN
ZHANG
Master Course
2nd Year
HIROKAZU KONDO
Master Course
2nd Year
TOMOKI TAKEKAWA
Master Course
2nd Year
KOHEI YAMAMOTO
Master Course
2nd Year
AKIRA OKAMOTO
Master Course
2nd Year
MASAHIRO SHIRATORI
Master Course
2nd Year
SHAN
DAI
Master Course
2nd Year
THORIGNÉ
OLIVIER
Master Course
2nd Year
AYUMI KAWASUMI
Master Course
1st Year
KOSUKE HORI
Master Course
1st Year
XUE JUNYUAN
Master Course
1st Year
KOKI ISODA
Master Course
1st Year
AOI SAKATA
Master Course
1st Year
KEI SHUTO
Master Course
1st Year
KAISHI CHIBA
Master Course
1st Year
KEITA
ABE
Bachelor Course
4th Year
YOSUKE SUZUKI
Bachelor Course
4th Year
SOICHIRO TANNO
Bachelor Course
4th Year
KEISUKE YONEDA
Bachelor Course
4th Year
SUNAO
WATABE
Bachelor Course
4th Year

 

 

ALUMNI

Class of 2021

DC - MINA MALEK AZARI  
MC - HEIKKI SAUL  KENTARO KAMAKURA  LAURENT BOURGOIN  KANAKO ISHIDA  YUHEI HAZAWA  SYUHEI YAMAGUCHI  KENTO KUSAJIMA  SYUNYA CHIHARA  HOKUTO WATARAI
BC -

RS - Eric Trollsaas Valentine Lin

Class of 2020

DC - Ryosuke Yajima  Mizuki Takeda

MC - Joffrey Robichon  Manami Hoshi  Shinpei Saito  Rikuto Sato      Yuta Imaizumi  Takashi Shiomitsu  Tomoyuki Nagai  Kazuki Matsubara
Sarah Ichikawa  Yuki Watanabe  Kenta Shinohara  Kazunori Kikuchi

BC - Rojrungsasithorn Tanach

RS - Akina Ishimoto  Ian Mac Leod  Morhan Belyazid  Katarzina Wadrzyk  Christian Schmeckthal  Svetlana Gulyaeva  Thorigné Olivier

Class of 2019

MC - Tsubasa Abe  Kengo Osaki  Keisuke Okabe  Shin Matsuzaki  Songyot Piriyakulkit

RS - Laurent Bourgoin  Viktor Lars Aasbrink  Bahman Nouri  Andy Wang  Sandy Mason  Vivian Wong  Axel Mild

Class of 2018

DC - Jose Salazar

MC - Masakazu Kubota

RS - Anthony Zhang  Antoine Chandy  Andrea Massimo De Angelis
Marcos Antonio Avila

Class of 2017

MC - Tatsumi Kato  Ken Kimura  Yasufumi Takahashi  Yuto Tanaka

RS - Syahirul Alim Ritonga

Class of 2016

MC - Ryo Shirai  Yoshiki Murao

Class of 2015

MC - Shotaro Ando  Yusuke Sugiyama  Hiroki Yamaya  Halil Beglerovic

DC - Kengo Yamaguchi

RS - Javier Garcia  Maxime Bailleux

Class of 2014

MC - Taiki Makimoto

RS - Laurent Pierre Nicolas

Class of 2013

MC - Ken Okayama  Shinta Minagawa  Shota Watanabe

DC - Aya Kaisumi  Masao Saida  Shinji Suzuki

Class of 2011

MC - Kota Kawamata  Yuki Tozaki  Dong Quang Diep

Class of 2010

MC - Yuki Kaneko

Class of 2009

MC - Keitaro Suzuki

UG - Lee Hyung-suk